Aktualności

Uniwersytet Dziecięcy poznaje cyfrowe urządzenia

Uprzejmie informujemy, iż następne nasze spotkanie odbędzie się 16 marca br. w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli (ZCDN) przy ul. Sowińskiego 68 w Szczecinie. Zajęcia rozpoczynamy o godz. 9 pokazem cyfrowych urządzeń, które wykorzystywane są w realizacji doświadczeń przyrodniczych.

Zbadamy np. dlaczego pocimy się, gdy jest nam gorąco (ćwiczenie z czujnikiem temperatury) oraz jakie  pH ma woda, kwas i zasada, porównanie z różnymi napojami (cola, herbata, woda gazowana i zwykła itp.). Następnie spotkamy się z Fundacją Miasto Nauki, gdzie Szalony Profesor wykona dla nas pokaz z wykorzystaniem dwóch skrajnych substancji – ciekły azot, jako jedna z najzimniejszych w całym Wszechświecie (prawie -200 stopni Celsjusza) oraz płonące wybuchy metanu (prawie 2000 stopni Celsjusza). Dzięki widowiskowym eksperymentom dzieci zrozumieją podstawowe pojęcia dotyczące ciepła.

Zajęcia zakończymy o godz. 12.

Zapraszamy również do odwiedzenia wystawy interaktywnej Morskiego Centrum Nauki, która od godz. 10 będzie czynna na parkingu przy budynku (ZCDN).